RetroSPektiva 2018.

Kada dođe i taj poslednji dan u godini, osvrneš se onako, i pomisliš … „Da li je ovih 365 dana u godini toliko brzo prošlo?“

Nekada dan toliko dugo traje, i nikako da prođe. Ali zato godina proleti pored nas.

Svaka nam donese nešto novo, dobro ili loše.

Svaka godina nam postavi zadatke za iduću, i mahne odlazeći u nepovrat. A mi postajemo stariji za godinu, bogatiji za mnoga iskustva, i nemi pred novim izazovima.

Kada se sada osvrenemo na 2018.godinu , i ovih proteklih 12 meseci, setimo se svih svojih uSPeha, svih lepih trenutaka provedenih u Studentskom preduzeću. Setimo se i onih loših dana, onda kada nam stvari nisu baš išle od ruke, ali želimo da ih zaboravimo i ostavimo u ovoj godini koja je sada iza nas! :)

U ovoj godini, mnogi stariji članovi su nas napustili i krenuli put uSPeha. Želimo im srećnu i uSPešnu 2019.godinu. :)

Brojne kampanje, objave, članci, radionice,  brojne manifestacije i događaji na kojima smo prisustvovali, brojna neformalna druženja obeležila su ovu godinu!

28537471_10213226155062086_94798438_n

U februaru ove godine, došli smo na ideju da bismo zajedničkim snagama svih vrednih članova, pomoći profesora i asistentana, i saradnicima iz privrede, mogli organizovati neki događaj koji će obeležiti rad Studentskog preduzeća.  Veliki broj ideja, različitih zamisli o tome šta je to što studente zanima? Šta bi im privuklo pažnju i bilo korisno?  Složili smo se da je idealno rešenje organizovati simulaciju razgovora za posao.

Ideja je bila da se studenti kroz razgovor od 15 minuta predstave HR predstavniku kompanije, a za još dodatnih 5 minuta dobiju feedback.

Zatim, smo počeli da našu ideju sprovodimo deo po deo. Događaj “Tvojih 5 minuta za uSPeh” se održao  31.maja.

Zajedničkim radom, dobrom saradnjom i slaganjem članova i organizatora, događaj je protekao u najboljem redu i onako kako smo zamislili.

Ništa ne bismo uspeli, da nam saradnici iz privrede nisu izašli u susret i odazvali se našem pozivu. Zato se zahvaljujemo predstavnicima kompanije Tarkett, Execom, Neoplanta, Continental, Homepage i Hutchinson. Želimo im srećnu i uSPešnu 2019.godinu!

31961517_2078871499056776_434663171530162176_n

Jun i jul. Studenti znaju zašto. :)

U septembru smo počeli pripreme za regrutaciju. Osmislili smo kako bi sve trebalo da izgleda, i počeli promociju. Nakon realizovane regrutacije u novembru, primili smo   novih članova. Novi članovi su se odlično uklopili u Studentsko preduzeće, odgovorno i marljivo obavljaju svoje zadatke.

Decembar – mesec u godini koji najbrže prođe.

Na nama je bio zadatak da napravimo plan za iduću godinu. Šta ćemo raditi, šta su nam sve zadaci? Izabrali smo nove projekte, i definisali smo ciljeve za 2019.godinu.

Kažu da cilj moraš da zapišeš da bi ga i ostvario. Mi smo naše ciljeve zapisali, a jeste li vi ? :)

Autor: Tamara Biorac