Bisan Asha – Zašto sam iz Jordana došla na FTN?

Kada dođe trenutak odlaska na studije, svako od nas sebi postavi par neizbežnih pitanja?
Da li ću ja to uspeti? Kako ću biti odvojen od kuće? Da li ću se snaći?
Kako je to jedan od najvažnijih koraka u životu, dobro moramo razmisliti o svemu, kao i o tome u kom gradu ćemo provesti najlepše studentske dane. Kakve mogućnosti nam može pružiti taj grad i fakultet koji izaberemo?
Uglavnom, većina studenata ode u drugi grad, međutim, ima i onih koji odu jako daleko od svoje kuće kako bi stekli određeno znanje i usavršili se u određenoj oblasti.
Tako je i, Asha Bisan, studentkinja Inženjerskog menadžmenta, došla čak iz dalekog Jordana i izabrala baš FTN. Ona je danas treća godina na našem fakultetu i sve ispite je dala u roku. Njeni prijatelji je opisuju kao vrednu, nasmejanu i veoma pozitivnu osobu.

U razgovoru sa njom, saznajemo zašto je njen izbor bila Srbija i Novi Sad.
1. Zašto si došla baš u Srbiju?

-Još kao mala došla sam u Srbiju, a onda sam se vratila u Jordan da završim srednju školu. Završila sam IT.
Moj otac radi u Beogradu, u ambasadi. I čuo je kako je ovde jako dobro i kvalitetno obrazovanje. Zato sam došla ovde da studiram, i da naučim jezik, naravno.

2. Kako si izabrala FTN?

-Prvo sam htela da upišem FON u Beogradu. Onda sam čula da ima nešto još bolje u Novom Sadu na FTN-u. Da je jako priznat fakultet, koji izlazi u susret svojim studentima, pomaže im da se snadju u poslovnom svetu, kao i da nadju posao.

3. Kako ti se sviđa Inženjerski menadžment?

-Jako mi se sviđa Inženjerski menadžment, jer ima i teorijske i praktične nastave. Kod nas u Jordanu nema ništa slično, zato sam se odmah zainteresovala kad sam čula da to postoji ovde.

4. Da li si stekla nove prijatelje i kako se odnose drugi studenti i profesori prema tebi?

-U prvoj godini mi je bilo jako teško. Ali sam uz pomoć kolega i profesora sada dosta unapredila svoj jezik, i sada skoro sve razumem na predavanjima i vežbama.
Imam puno novih prijatelja, sa kojima se družim i učim.

5. Koji su tvoji planovi za budućnost?

-Još uvek razmišljam šta da izaberem u četvrtoj godini kao usmerenje, ali mislim da će to biti IT.
A nakon toga planiram ovde da upišem i master.

Provodeći sa Bisan dosta vremena na predavanjima i vežbama, mogu slobodno da dodam da je ona veliki borac i vetar u leđa svojim kolegama. Pored toga što je ona naučila srpski jezik, svoje kolege na pauzama uči arapski.

Ona je ona osoba koja je svima nama pokazala da svoje snove i ciljeve možemo ostvariti ako vredno radimo i učimo.

Autor: Dejna Šmitran