Nova godina, novi projekti

Nakon četiri uspešno realizovana projekta (Ključko, Lampica, Igrica, Soler), radeći na zavržnoj fazi novog proizvoda Kondomata, Studentsko preduzeće započinje rad na dva nova projekta.

Prvi se odnosi na unapređenju već postojećeg proizvoda Solera. Kako realne organizacije nakon plasiranja svog proizvoda ne zaborave na njega, već naprotiv teže da ga unaprede da bi stalno bio konkurentan, tako smo i mi želeli da radimo na unapređenju našeg punjača na solarnu i električnu energiju. Na ovom projektu radi 20 članova i to 14 koji su ove godine postali deo SP porodice. Ovo će biti prilika za njih da se uz pomoć već iskusnih kolega brže prilagode radu u timu i lakše obave zadatke sa kojim će se susresti na projektu. Njihova prednost će biti i prošlogodišnje iskustvo kolega, čime će se izbeći određene greške i problemi. Očekivani rezultati ovog projekta su višestruki. Osim što težimo stvaranju novog i boljeg Solera, nadamo se da će se tokom rada na ovom projektu stvoriti jedan uigran tim spreman za kompleksnije izazove kojih ih očekuju već naredne školske godine. Lideri na ovom projektu su  Ljiljana Pavlović i Lazar Petrović, koji su zadovoljni načinom na koji je startovao projekat:

Ljiljana Pavlović

Poprilično sam zadovoljna atmosferom u timu, za sad se svi super slažemo i orni smo da radimo. Zaista imam velika očekivanja, konkretno vezana za tim i ljude. Nadam se da će entuzijazam koji poseduju novi članovi opstati do kraja projekta, pa i kasnije. Što se tiče samog projekta, teže je nego što sam mislila ali srećom sam okružena divnim ljudima koji su uvek spremni da mi pomognu, udele savet… Uostalom, kao i svaki put do sada. Očekujem da projekat završimo pre letnjeg raspusta i da odemo na zasluženi odmor. Neki da „napune baterije“, a neki da se zaposle. Nadam se da će se vremenom oformiti jedan tim pravih ljudi koji će se posvetiti preduzeću i njegovom napretku.  Ovom prilikom želim i da se zahvalim svima na poverenju i ovoj privilegiji da vodim jedan projekat i da im poručim da ih neću izneveriti.

Lazar Petrović

Ove godine na projektu Soler došla je nova ekipa, novi ljudi samim tim i novi početak. Iskreno pribojavao sam se kakvi će ljudi doći, da li će se uklopiti u staru ekipu, međutim ostao sam zatečen. Novu ekipu Solera krase dobri ljudi, vesela, radna atmosfera i lepe devojke. Što se tiče početne faze projekta napredujemo dobro, dosta novih i zanimljivih ideja, kao i rešenja za neke od nastalih problema. Sve u svemu drago mi je da su svi ti ljudi tu gde jesu i biće ovo dobar i znimljiv projekat 😀

Drugi projekat podrazumeva razvoj i proizvodnju uređaja za lociranje izgubljenih bicikala. Svi članovi preduzeća dali su svoje predloge, nakon čega je izabrana ideja o GPS lokatoru. Prepoznat je problem sa kojim se susreće dosta ljudi, kao i mogućnost da se jedan takav uređaj  napravi sa resursima koje SP ima na raspolaganju. Projekat je nastao sa željom da pred sebe stavljamo uvek nove i izazovnije probleme, kako bi neprestano učili  i napredovali. Žar sa kojim je tim stupio rešavanju prvih zadataka, pokazuje da je projekat uspeo da isprovocira i izazove sve članove da daju sve od sebe u kreiranju što boljeg rešenja. Tim koji radi na tome čini 9 starih članova, kojima se pridružilo još toliko novih kolega. Na čelu tima je Boško Petrović, koji se po drugi put našao u ovoj ulozi:

Boško Petrović

Zaista sam zadovoljan radnom atmosferom i načinom rada, mislim da smo se poprilično dobro ukopili u jednu celinu i nadam se da i ostatak ekipe deli isto mišljenje. Aktivnosti na projektu se za sad odvijaju u potpunosti po planu, tako da sam zadovoljan i sa te strane. Što se tiče očekivanja, naravno da očekujem da uspešno završimo započeti projekat, ali takođe i da svi usvojimo nova znanja i veštine kroz rad na istom.

Ciljeve smo zacrtali, želju imamo, energija je na očekivanom nivou, znanje uvećavamo svakodnevno, a trud i rad su neizostavni deo uspeha i na kraju rezultati dođu spontano.

SP
SP porodica :)

Između cilja i rezultata ima još dosta koraka, zato vas pozivamo da koračate uz nas, jer ćemo vas redovno obaveštavati kako napredujemo! :)

Autor: Bojana Savanović