Osvrt na sjajnu 2017. godinu

Često možete da čujete kako kažemo da najbitnija stvar u Studentskom preduzeću nisu završeni projekti već naši članovi. Konstantno se trudimo da podelimo što više znanja između sebe i da tako napredujemo i upravo zbog toga 2017. je bila izuzetno značajna godina za nas. U daljem tekstu čitajte koji su to događaji obeležili ovu godinu iz ugla naših članova.

Kada je četvrti proizvod SP-a, “Soler”, sredinom februara ugledao svetlost dana, dobar glas se daleko čuo i vrlo brzo smo bili počastvovani posetom N1 televizije, zatim RTV Pink, a na kraju i RTS. Naš dragi član, Lazar Petrović, koji je deo funkcije proizvodnje preneo nam je kako je to izgledalo kada su kamere ušetale u prostorije SP-a.20170421_150732

„Za ove 3 godine koliko sam u preduzeću stekao sam razna iskustva, ali po jednom posebnom ću pamtiti baš ovu 2017. godinu, a to je bio moj prvi izlazak pred kamere. Naime na fakultet je stigla N1 televizija kako bi napravili prilog o našem tek završenom proizvodu “Soler”. Većina članova SP-a se okupila, ali kada je trebalo da se stane pred kameru, svi su se snebivali, a mene je u tom trenutku lupio adrenalin i uzviknuo sam: “Ja ću!”. Naravno taj adrenalin je brzo nestao i pretvorio se u tremu koju sam nekim čudom uspeo da savladam u toku intervjua. Celo ovo iskustvo bih opisao kao veoma pozitivno i verujem da će u SPu i u narednom periodu biti sličnih i neočekivanih prilika da se susretnem sa nečim potpuno novim.“

Ono što kamere nisu uhvatile, a na čemu smo takođe vredno radili u toku godine, jeste naš interni projekat “Implementacija standard ISO 9001:2008”, koji je započet na inicijativu kolege Lazara Škrbića iz funkcije kvalitet i logistika. Lazar je u potpunosti sproveo ovaj projekat za svega nekoliko meseci, a pritom je imao veliku podršku kao i pomoć svih članova SP-a.DSC00999. copy

“Studirajući na fakultetu usmerenje za koje sam zadužen u preduzeću, slušajući na predavanjima o značajnim međunarodnim standardima koji su implementirani u mnogobrojnim preduzećima na tržištu, došao sam na ideju da napišem i implementiram standard ISO 9001:2008 u naše preduzeće. U početku sam mislio da će to biti veliki zalogaj za mene, jer je za to potrebno izdvojiti mnogo vremena, dobro poznavati preduzeće, aktivnosti u njemu, procese i zahteve standard, ali ipak sam se odlučio za to i krajem maja krenuo u izradu poslovnika, politike, procedura, uputstva i ostalih elemenata koje zahteva ovaj standard. Izrada ovih dokumenata trajala je dva meseca, napisavši preko stotine strana, sada već formalnih dokumenata ovog preduzeća. Na kraju sam posle svega ovoga i implementacije standarda zadovoljan, jer je korist višestruka, ja sam dobio veliko praktično              iskustvo i znanje, a preduzeće će obavljati aktivnosti u skladu sa međunarodnim pravilima, olakšanim radom za nove članove, manjim nepravilnostima, zastojima i boljim imidžom.”

Pred sam kraj ove godine u novembru upustili smo se u realizaciju još jednog velikog internog projekat “Regrutacija” i pritom je Studentsko preduzeće postalo bogatije za 23 nova člana. Ovaj projekat je poseban po tome što nije doneo novo iskustvo samo članovima SP-a već i svim prijavljenim kandidatima pa ću zato iskoristiti priliku i citirati koleginicu Zoranu Radovanović koja je sledećim rečima zapečatila još jedan uspešan projekat:Studentsko preduzece regrutacija

“Što se tiče samih kandidata, neću se zahvaliti svima koji su se prijavili, već ću im čestitati što su odlučili da se pomere sa jedne tačke i postanu konkurentniji i što su hrabro krenuli da koračaju do krajnjeg cilja – do zaposlenja u željenu firmu. Takođe, čestitam svima koji su od danas moje kolege iz Studentskog preduzeća.”

Da se konstantan trud i rad isplati mi smo dokazali sjajnim rezultatima u toku godine, a istim tempom nameravamo da zakoračimo i u 2018. i to sa dva potpuno nova projekta!

Autor: Sanja Dimitrijević

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *