Kako članovi SP-a provode letnji raspust

Posle julskog ispitnog roka za naše članove sledi odmor. Tokom toplih letnjih dana naši članovi se bave raznim aktivnostima. Neki odmaraju, neki putuju, neki rade… Šta tokom letnjeg raspusta radi Boško Petrović možete pročitati u daljem tekstu.

1. Opiši nam ukratko čime se baviš tokom ovog letnjeg raspusta.

Kao i par prethodnih godina, moj letnji raspust je rezervisan za porodičan posao i prodaju lubenica.

1. Šta si naučio u Studentskom preduzeću, a pomoglo ti u poslu kojim se baviš?

Iako na prvi pogled deluje da rad u Studentskom preduzeću i moj „posao“ nemaju previše dodirnih tačaka, mnoge prethodne situacije se mogu primeniti i na prodaju lubenica, pre svega u verbalnoj komunikaciji sa ljudima, ali i samoj organizaciji vremena i prodajnog prostora.

1. Opiši nam svoj jedan radni dan.

Zna se da su najslađe lubenice one iz Srema, tako da je moj zadatak prilično lak –  „samo“ ih treba prodati. 😀 Radni dan počinje oko 7h i traje minimum do 20h, ali neretko i duže, kad je lep dan.  Svaki dan je različit i dinamičan, međutim, zna ponekad da bude i zamorno i dosadno, ali uz priču i šalu dan prođe brže, a onda iznova sve u krug.

1. Otkrij nam tajnu, kako izabrati dobru lubenicu?

Da biste izabrali dobru lubenicu, morate da imate jako dobar sluh 😀 . Mnogo godina i raznih lubenica mora da prođe kroz ruke da bi se tačno znalo koja je “bas dobra” i dok sami ne nađete način kako ćete odrediti koja je lubenica najbolja, možete se meni obratiti za (stručnu) pomoć.

1. Da li nam mozes ispricati neku anegdotu. Sigurno ih je bilo mnogo za ove godine!:)

Naravno, bilo ih je baš dosta. Ove godine je bila jedna komična situacija: Nakon kupovine, spakovao sam lubenicu u kesu i ponudio se da pomognem devojci i odnesem istu do auta…dok je stavljala kusur u novčanik, reče mi: „Eto, u taj crveni tu“, ja poslušam. Odem do auta, otvorim suvozačeva vrata, pozdravim čoveka koji je tu sedeo i stavim lubenicu dole. Sve bi bilo super da nisam pogrešio auto 😀

1. Da li ti teško pada da tokom leta, kada većina kolega odmara i putuje, ti ipak radiš?

Ni najmanje. Uz dobru organizaciju vremena i uvek neophodnu volju, apsolutno sve može da se stigne, tako da društveni život ne ispašta.

1. Da li kolege iz Studentskog preduzeća mogu da ocekuju jednu lubenicu na prvom sastanku nakon raspusta?

Naravno. Samo neka ponesu tacnu, ostalo je moja briga! 😀

bole lubenica

Mi Bošku želimo puno sreće u daljem radu, kako u svojoj porodičnoj firmi, tako i u Studentskom preduzeću.

Autor: Ljiljana Pavlović